
- Kijkwijzer 12
- Drugs
- Groftaalgebruik
Tijdens dit programma van Tapis Rouge Frans Filmfestival en The Moives kun je iedere maand kun je een Franse klassieker of cultfilm (her)ontdekken. De eerste vertoning is altijd op zondag en die wordt aangekleed met een korte introductie. Denk bijvoorbeeld aan een inleiding over de historische context van de film of een bijzondere anecdote rond de regisseur. We delen ook waarom wij juist deze film gekozen hebben en waarom we hem graag met jullie willen delen. Soms nodigen we ook een persoonlijkheid uit de filmwereld uit die een speciale een band heeft met de getoonde film. Kun je niet op zondag? Geen probleem! We draaien de film een aantal keer.
Tapis Rouge en The Movies presenteren Franse klassiekers #5: ‘Round Midnight .Parijs, 1959. Ooit was de saxofonist die nu in de Blue Note bar speelt een van de grootsten. Hij woont in een hotel samen met andere zwarte Amerikaanse muzikanten, die hem proberen van de alcohol af te houden, zodat hij elke avond kan optreden.
Scenarioschrijver Michel Piccoli (La Grande Bouffe, Belle De Jour) wordt verscheurd tussen de eisen van een trotse Europese regisseur (gespeeld door de legendarische regisseur Fritz Lang), een ruwe en arrogante Amerikaanse producent (Jack Palance), en zijn gedesillusioneerde vrouw, Camille (de voortreffelijke Brigitte Bardot), terwijl hij probeert het script voor een nieuwe filmversie van De Odyssee te bewerken.
De exotische danseres Angela (Anna Karina) besluit dat het tijd is om een kind te krijgen. Wanneer haar geliefde (Jean-Claude Brialy) het niet eens blijkt te zijn met deze beslissing, richt ze haar pijlen op zijn beste vriend (Jean-Paul Belmondo).
De jonge kruimeldief Michel (Jean-Paul Belmondo) probeert op Humphrey Bogart te lijken. Onderweg naar Parijs steelt hij een auto en vermoordt een agent. Eenmaal naar de lichtstad gevlucht, krijgt hij een relatie met de Amerikaanse Patricia (Jean Seberg).
Ferdinand (Jean-Paul Belmonde), een getrouwde man neemt afscheid van zijn burgerlijke bestaan en vlucht met de jonge Marianne (Anna Karina) naar een eiland. Onderweg worden hun plannen gedwarsboomd door een bende die hen achtervolgt – of spelen de twee slechts een spel?
De 9-jarige Gérard, zoontje van een rijke industrieel, woont in een futuristische villa waar alles automatisch gebeurt en heeft alles wat hij zich maar kan wensen, maar verveelt zich stierlijk. De jongen is dol op zijn oom Hulot, die in een eenvoudig huisje in een oude volkswijk woont en zo gelukkig is.
Gelauwerde theaterregistraties uit West End, Londen
Zie de beste theaterregistraties van Londen op het grote doek. Topacteurs als Benedict Cumberbatch, Ian McKellen en Erin Doherty schitteren op de planken van de theaters in West End.
Vanaf €18,50 per maand
Met Cineville zie je oneindig veel topfilms in bioscopen en filmtheaters door heel het land. De pas geeft je toegang tot alle nieuwe films én je mag naar voorpremières, klassiekers, specials en de kle
Naast de nieuwste arthouse titels, blockbusters en documentaires vertonen we ook de mooiste klassiekers!